Haber

Maltepe’de Yasadışı Elektronik Sigara Operasyonu: 3 Gözaltı

MALTEPE’de elektronik sigara ve tütün ürünlerini yasa dışı yollarla ülkeye sokup piyasaya sürmeye çalışan şüphelilere operasyon düzenlendi. Operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerine, Maltepe’de farklı adreslerde çok sayıda kaçak elektronik sigara ve tütün ürününün bulunduğu ve bu ürünlerin gizlice satıldığı ihbarı verildi. İhbarı dikkate alan ekipler, söz konusu adresleri bir süre gözlemledi. Yapılan çalışmanın ardından Fındıklı Mahallesi’nde 3, İçerenköy Mahallesi’nde 1 olmak üzere toplam 4 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda FY, HY ve MY isimli 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 118 elektronik sigara, 95 paket (1.900) bandrolsüz sigara, 59 kutu (11.800) dolu makaron, 29 şişe e-sigara likiti, 19 paket farklı markalarda kaçak sigara ele geçirildi. 6 adet cep telefonu bulundu. Elektronik sigara, 3,5 kilo etiketsiz ve doğranmış tütün, kovalarda elektronik sigara likiti, kaçak elektronik sigara likiti üretiminde kullanılan şırıngalar, 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet pompalı tüfek ve 24 adet fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

tarsus-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu