İş

Groupama’ya İş Dünyasında Eşit Kadın Sertifikası

Groupama Sigorta ve Groupama Hayat, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz kontrol şirketi Intertek işbirliğiyle gerçekleştirilen bağımsız denetim sonucunda İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

 

Groupama Sigorta ve Groupama Hayat, Sürdürülebilirlik Akademisi ve Intertek iş birliğiyle, iş hayatında kadınlara eşit hak ve fırsatlar sunan kurumların bağımsız denetimden geçirilerek belgelendirildiği İşte Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazandı. 100’den fazla ülkede kontrol, gözetim, test, kalite kontrol ve belgelendirmeden birçok alanda farklı departmanlarda hizmet veren İngiliz kontrol şirketi Intertek, Yönetim Sistemi, İşe Alım ve İstihdam, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Bağımsız sertifikasyon kontrollerinde Sosyal Etki. takdir ediyorum.

İş’te Eşit Kadın Sertifikası kapsamında tüm hayat ve hayat dışı bireysel ve kurumsal sigorta ürünlerinin satış ve pazarlamasını 12 bölgede 1800’ü aşkın acentesi aracılığıyla yürüten Groupama’nın genel merkez ve 9 bölge müdürlüğünde bağımsız denetim gerçekleştirilmiştir. Türkiye’deki müdürlükler Kurumlara kurumsal prestij, çalışan bağlılığı, sürdürülebilir bir yönetim sistemi oluşturma gibi birçok alanda katkı sağlayan İş’te Eşit Kadın Sertifikası da Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için yapılan çalışmaların nadide örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı alan Groupama, diğer kurumlarla birlikte 2015 yılında Birleşmiş Milletler üyesi tüm ülkeler tarafından kabul edilen “17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi”nin gerçekleştirilmesine yönelik sürece de katkı sağlamaktadır.

Groupama Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özge Yılmazyavuz, toplumsal cinsiyetten bağımsız bir bakış açısıyla kadın-erkek eşitliği unsuru üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Bu bağlamda toplumsal cinsiyet eşitliğine eşitlikçi bir yaklaşım izliyoruz. İşe alım, terfi ve çalışan odaklı her türlü uygulamada kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, cinsiyet ayrımı gözetmeyen bir yaklaşımla objektif kriterlere dayalı değerlendirmeler yaparız. Bu ilkeyi hem çalışma mevzuatımızda hem de işe alım politikamızda açıkça belirtiyoruz. Yüzde 56’sı kadın, yüzde 44’ü erkek çalışanlardan oluşan şirketimizde tüm çalışanlarımıza “Cinsiyet Eşitliği Eğitimi” ve “Cinsiyet ve Liderlik Eğitimi” veriyoruz. Bu çabalarımızın karşılığı olarak İş’te Eşit Kadın Sertifikası’na layık görüldük. Bizi gururlandıran bu sertifika ile ulusal ve küresel ölçekte bütüncül bir amaca hizmet etmenin yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik her türlü çabamızda kendi kurumumuzun imajını güçlendirmenin gururunu yaşıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

siverek-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu