Ekonomi

Von der Leyen: “AB rüzgar enerjisi sektörünü destekleyecek”

AB Komitesi Lideri Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği’nin Avrupa’nın rüzgar enerjisi endüstrisini desteklemek için bir önlem paketi sunacağını söyledi.

Avrupa Parlamentosu’nda konuşan Von der Leyen şunları söyledi: “İzinleri daha da hızlandıracağız. AB genelinde açık artırma sistemlerini iyileştireceğiz. Becerilere, finansmana erişime ve istikrarlı tedarik zincirlerine odaklanacağız.”söz konusu.

27 ülkeden oluşan AB, yenilenebilir enerjiyi genişletmek için dünyanın en iddialı teklif sahipleri arasında yer alıyor ve 2030 yılına kadar AB enerjisinin %42,5’ini yenilenebilir kaynaklardan üretmeye yönelik yasal olarak bağlayıcı bir hedef sunmak üzere.

Ancak Avrupa’nın offshore rüzgar endüstrisi, yeşil enerji hedeflerine ulaşacak kadar büyük olmadığı ve harekete geçmek için politika desteğinde bir sıçrama yapılması gerektiği konusunda hükümetleri uyardı.

Von der Leyen, Avrupa’nın yeşil gündeminde “rotadan ayrılmama” sözü verdi ve tarım da dahil olmak üzere, Avrupa’nın yeşil dönüşümündeki rollerine ilişkin endişelerini dile getiren birçok sektörle görüşme sözü verdi.

von der Leyen, “Rüzgardan çeliğe, aküden elektrikli araçlara kadar hedefimiz belli. Temiz teknoloji endüstrimizin geleceği Avrupa’da üretilmeli.”söz konusu.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu