Ekonomi

TÜMSİAD üyelerine “e-ihracat” kolaylığı

Tüm Endüstrici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Kayseri Şubesi’nin aracılığıyla Maldivler Post ve Texpo firması arasında e-ihracat protokolü imzalandı.

TÜMSİAD Kayseri Şubesi’nde gerçekleşen protokole, TÜMSİAD Kayseri Başkanvekili Yunus Kılıçaslan, Maldivler Post Genel Müdürü Adam Muhammed, Texpo yöneticisi ve kurucu ortak Kamil Özdamar ve TÜMSİAD üyeleri katıldı. Burada bir konuşma yapan TÜMSİAD Kayseri Başkanvekili Yunus Kılıçaslan, “Bu Maldivler Post ile başlayıp gerisinde 10’un üzerinde ülke ile yapılacak bir anlaşmadır. Bu anlaşmaların hepsi anlaşma yapılan ülkelerin resmi kurumları ile yapılmaktadır. Burada biz TÜMSİAD olarak e-ihracat’ı ve e-ticaret’i her vakit için destekledik. Her vakit için desteklemeye devam edeceğiz. Texpo firmamızın da inşallah yolu açık olsun. Bu protokol Maldivler için de inşallah güzel olsun. Bu bilhassa Kayseri genelinde başlatacağımız bir tertip. Üreticilerimizin yurt dışındaki ihracatlarına daha rahat ve seri bir halde takviye olabilmek için birinci adımımızı burada atacağız. Texpo firması bünyesinde daha çok firmamızın yurt dışına daha rahat aracısız, stoksuz ve inançlı bir halde ulaşmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Maldivler Post Genel Müdürü Adam Muhammed de, “Türk eserlerini yurt dışına açmak için bir kaynaklık siyaseti izleyeceğimizi düşünüyoruz. Ayrıyeten bundan sonra bu temeli kullanarak, eserlerin yayılımı ve ticareti açısından daha da yeterli hale geleceğini umuyorum. İşbirliği içerisinde bu yayılmanın ve genişlemenin gerçekleşeceğini düşünüyorum. Maldivler bilhassa turizm dalı açısından gelişmiş vaziyette. Türkiye’den biz özellikle mobilya üzerine ürünler ve diğer endüstri ürünlerini ülkemize taşımayı ve ülkemize bunların geleceğini umuyoruz. Bunlarla ülkemizde mobilya sektörünü canlandırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Protokol çerçevesinde, Maldivlere e-ihracat yapmak isteyen TÜMSİAD üyeleri başvuruda bulunarak, TÜMSİAD aracılığıyla Maldivler Post’a yönlendirilecek. Yapılan mutabakat ile eserlerin ulaşımı hem daha inançlı hem de rastgele bir aracıya fiyat ödemeden ihracatını yapabilecek. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu