Haber

Netflix, PC oyunu geliştirmek için işe alımlara başladı

Netflix Game Studio’da bir oyun yönetmeni, sanat yönetmeni ve teknik direktör de dahil olmak üzere çeşitli roller için iş ilanlarını Netflix Jobs’ta oluşturdu.

NETFLIX, PC OYUNU İÇİN KOLLARI SIVADI

Oluşturulan iş ilanlarında stüdyonun yesyeni bir AAA oyunu geliştirmeye yardımcı olmak için bu rolleri aradığını ve oyun direktörü rolünün bilhassa “yepyeni bir AAA PC oyunu” olduğunu belirtti. “Oyuncuların tekrar tekrar geri dönmek istedikleri harika bir oyun yaratmak birincil hedefimizdir” diye açıklaması bulunan oyun direktörü rolü tarifinde, rolün sorumluluklarından biri de rolün “Netflix filmine / TV dizisine layık” bir dünya, karakterler ve bir anlatı geliştirmesi gerektiğini belirtiyor.

Los Angeles’ta bulunan Netflix Game Studios, Netflix’in birinci kuşak dahili olarak geliştirilmiş orjinal oyunlarından birisi için iş ilanları oluşturdu. Oyun direktörü için ülkü aday özelliklerinde ise FPS ve/veya TPS nişancı oyunları ile tecrübesi bulunan birinin olması tercih ediliyor.

UNREAL ENGINE İLE GELİŞTİRİLECEK

İş ilanlarında belli bir kıssa ayrıntısından bahsedilmiyor, bu nedenle stüdyonun sıfırdan bir konsept oluşturmak için grup arayıp aramadığı belirli değil, lakin projenin Unreal Engine’de geliştirileceğinden bahsedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu