Haber

Meteorolojiden kar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar, Güney Ege kıyılarında sağanak yağmur beklendiğini duyurdu. Sağanak yağmur ve kar yağışlarının hafta içi yurt geneline yayılması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Yurt genelinin kesimli ve çok bulutlu, Güney Ege Kıyıları, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Anadolu ile Kırklareli, Sakarya, Bursa, Kütahya, Bolu, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç bölümlerinin, İç Anadolu’nun doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar biçiminde beklenen yağışların, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli olacağı iddia ediliyor.

Doğu Karadeniz’de beklenen yağışların Rize ve Artvin’in kıyı kısımlarında kuvvetli yağmur ve sağanak biçiminde görüleceği kestirim ediliyor.

Kurum, kuvvetli yağışların sebep olacağı beklenen sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve yüksek kısımlarda buzlanma ve don olayı üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmasını istedi.

Ayrıca Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Kuzey Ege’de kuzeydoğu taraflardan yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) rüzgar beklendiğini açıklayan meteoroloji; ulaşımda aksamalar, çatı uçması ve ağaç, direk devrilmesi üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması konusunda ihtarda bulundu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu