Haber

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Marmara Üniversitesi işbirliği yapacak

İstanbul Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile Marmara Üniversitesi ortasında öğretmenlere lisansüstü dayanak sağlanması emeliyle “Öğretmenlerin Mesleki Gelişiminde Üniversite İşbirlikleri Protokolü” imzalandı.

Müdürlükten yapılan açıklamaya nazaran, iş birliği protokolüne Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı imza attı.

Protokolle mevcut olan tezli, tezsiz yüksek lisans, doktora ve uzaktan yüksek lisans programlarında öğretmenler için kolaylaştırıcı ögeler devreye girecek.

İmza merasiminde konuşan Yazıcı, “Eğitimin, değerlerimizi ve kültürümüzü yeni kuşaklara aktarmak, iyi ve erdemli insanlar yetiştirmek için elimizdeki en önemli imkanlardan biri olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak üzere yaptığımız işbirliğinin çok büyük bir önemi ve desteği var.” tabirlerini kullandı.

Öğretmenliğin hayat uzunluğu ve daima öğrenmeyi gerektiren bir meslek olduğunu kaydeden Yazıcı, bu nedenle öğretmenlere sağlanan her katkının bu ülkenin hoş geleceğine bir yatırım olduğuna inandıklarını aktardı.

Marmara Üniversitesi Rektörü Kurt ise “Değerli öğretmenlerimize mesleki eğitim ve öğretim faaliyetleri için tüm desteğimizi vereceğimizi ifade etmek isterim. ‘Geleceği inşa eden öğretmenlerimizle Bakanlığımızın çizmiş olduğu bu yolda emin adımlarla el birliğiyle yürüyeceğiz.’ diyoruz. Sayın Bakanımıza bu yolu açtığı için çok teşekkür ediyoruz. İşbirliğimizin hayırlı olmasını diliyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu