İçerik

YouTube, Dream Screen özelliğini test etmeye başladı

Üretken yapay zeka hızla gelişiyor ve artık sadece görsel üretmek için değil, sesler, şarkılar ve videolar da yapay zekayla kolayca üretilebiliyor. YouTube da bu teknolojiye kayıtsız kalmıyor ve içerik üreticilerinin işini kolaylaştırmak için bir yapay zeka aracını daha hizmete sokmaya hazırlanıyor.

YouTube, Dream Screen adlı yeni bir aracı bazı ülkelerdeki küçük bir içerik oluşturucu grubuyla test ettiğini duyurdu. Bu yeni araç içerik oluşturucuların YouTube Shorts videolarında kullanabileceği yeşil ekran arka plan resimleri ve videolar yaratmalarını sağlıyor. Bunu da sadece “metinden videoya” yöntemiyle yapay zeka sayesinde yapıyor.

Sen söyle, YouTube video üretsin

Yani içerik üreticisi, “Sakin dalgaların kıyıya vurduğu bir plajda güneş batışını seyreden yaşlı bir adam” gibi bir metin giriyor ve Dream Screen bunu bir YouTube Shorts videosuna dönüştürüyor. İçerik üreticisi ardından bu videonun üzerine dilediği gibi ses, müzik veya metin ekleyebiliyor.

Dream Screen şu anda sadece İngilizce diliyle çalışıyor. Ancak yakında diğer dillerde metin istemleri girmek de mümkün olacak. Youtube bu özellik için herhangi bir çıkış tarihi belirtmese de Dream Screen’in bu yılın ilerleyen dönemlerinde daha fazla yaratıcının kullanımına sunulacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu