Haber

Süper Lig maçlarını yabancı hakemler mi yönetecek? Türkiye’de yabancı VAR hakemleri mi olacak? Süper Lig yabancı hakem var mı?

Süper Lig maçlarını yabancı hakemler mi yönetecek? sorusu merak edilenler ortasında yer alıyor. Spor Toto Muhteşem Lig’de yabancı hakem dönemi başlıyor. Dünya Kupası’nın akabinde Türkiye’de yabancı VAR hakemleri göreve başlayıp başlamayacağı merak ediliyor. İşte tüm merak edilenler…

SÜPER LİG MAÇLARINI YABANCI HAKEMLER Mİ YÖNETECEK?

Türkiye Futbol Federasyonu yabancı hakem için düğmeye bastı. Ajansspor’un haberine nazaran Dünya Kupası’ndan sonra Spor Toto Süper Lig’de yabancı VAR hakem devri resmen başlayacak. Kulüpler Birliği Vakfı’nın geçtiğimiz hafta düzenlediği toplantının da ana gündem maddesi ‘Süper Lig’de yabancı VAR hakemi’ oldu. Kulüpler Birliği’nde büyük bir çoğunluk ‘Yabancı VAR hakemi’ için onay verdi. Süper Lig’de Dünya Kupası’nın ardından yabancı VAR hakemi kullanılacak. Süreç uzarsa ligin ikinci yarısında yabancı VAR hakemi dönemi başlayacak.

Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, “Suudi Arabistan’da ve Yunanistan’da bu uygulama yapılıyor. 5-6 tane hakem eksiğimiz var. Yabancı hakemlerle bu açığımızı kapatacağız” açıklamasını yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu