Ekonomi

Kadınlar neden kriptoya yatırım yapmaktan çekiniyor?

Kripto varlıklar eğitim ve danışmanlık platformu Lexcio’nun kurucu ortağı Abide Gülel’in verdiği bilgiye göre dünyada kadınların yalnızca yüzde 15’i kriptoya yatırım yaparken, erkeklerin oranı ise yüzde 38’in biraz üzerinde.

Peki kadınları geride tutan ne?

Abide Gülel bu konu hakkında şu bilgileri verdi: “Kriptodan kaçınan hem erkekler hem de kadınlar bunu muhtemelen anlamadıkları için yapıyorlar. Ama gerçekten anlamalarına gerek yok. Aslında bu güç değil. Bu yenidir ve insanlar her zaman yeni bir şeye karşı dirençli olacaktır.

Güvenliğe güvenmiyorlar

Kadınların kripto para biriminden kaçınma olasılığı erkeklerin yarısı kadardır. Çünkü kripto para biriminin meşhur oynaklığı nedeniyle kendilerini kapatıyorlar.

Erkeklerin yaklaşık yüzde 30’una kıyasla dört kadından biri kripto güvenliğine güvenmiyor.

Aslında teorik olarak blockchain var olan en güvenli teknolojidir. Güvenlik açığı cüzdanlarda ve değişim platformlarında.

Kadınlar düzensiz yatırımlara karşı temkinli

Kadınlar ve erkekler (yaklaşık yüzde 17 ve yüzde 19) düzenlemeye tabi olmadığı için kriptoya yatırım yapmaktan kaçınıyor. Kripto para birimlerine ilişkin yatırımcı koruma hükümlerinin yasalaşması gerekiyor.

Kripto para biriminin son çöküşü haklı olarak yatırımcıları temkinli hale getirdi. Kripto alanına yönelik yasal çerçeveler, kriptoyu daha yaygın hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Kripto kalıcı bir moda mı?

Neredeyse beş kadından biri ve erkeklerin de benzer şekilde yüzde 18’i, kripto para biriminin uzun vadeli geleceğine inanmıyor. Ancak kripto piyasası kalıcı olacak.

maltepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu