Yaşam

İngiliz Kedisi Flossie Dünyanın En Yaşlı Kedisi Rekoru Kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi

Daha evvel birçok insanın Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiğini duymuşsunuzdur. Ancak bir kedinin rekor kırdığını duymuş muydunuz? ‘Ne rekoru?’ derseniz de hemen söyleyeyim, ‘Dünyanın En Yaşlı Kedisi’ rekoru! Detaylara buyurun.

Kaynak: https://www.dailystar.co.uk/news/late…

Bir İngiliz kedisi, Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en yaşlı kedisi olarak seçildi.

Şu anda sağır ve kısmen kör olan Flossie, 29 Aralık 1995’te doğdu ve 26 yaşında!

MyLondon’ın bildirdiğine göre, Flossie, yavruyken sokağa atılmış Merseyside’daki bir hastanenin yakınında sokakta yaşıyormuş. Yavru Flossie’ye acıyan bir hayvansever, onu sahiplenmiş. Flossie, sahibi vefat edene kadar 10 yıl boyunca sahibiyle yaşamış.

Sahibi öldükten sonra, kedinin sahibinin kız kardeşi Flossie’ye bakmaya devam etmiş.

Flossie, eski sahibinin kız kardeşiyle de 14 yıl yaşamış. Fakat daha sonra bu bayan da vefat etmiş. Kadının oğlu bir mühlet Flossie’ye bakmış ancak daha sonra kediye bakamayacağını anlayınca Flossie’yi Cats Protection’daki gönüllülere vermek zorunda kalmış.

Cats Protection, daha sonra Flossie’yi, Londra’nın güneyinde yaşayan ve yaşlı kedilere bakma konusunda deneyimli olan Vicki’ye sahiplendirmiş.

Vicki, Flossie’nin ‘harika bir kedi’ olduğunu söylüyor. Kedinin kendisini alıştığını ve sarılarak uyuduklarını da sözlerine ekliyor.  

‘Başından beri Flossie’nin özel bir kedi olduğunu biliyordum ama evimi bir Guinness Dünya Rekoru sahibiyle paylaşacağımı düşünmemiştim. Çok sevecen ve oyuncu bir kedi. Sağır ve görme yetisi zayıf ama bunların hiçbiri onu rahatsız etmiyor gibi görünüyor. Yemek yemeyi de çok seviyor.’

Guinness Dünya Rekorları baş editörü Craig Glenday şunları söyledi:

‘Sevgili Flossie’nin varlığından haberdar ve onun uzun hayatını kutlamak bizi çok heyecanlandırdı. 90’ların ortalarından beri ortalıkta dolaşan bir kediye her gün rastlamıyorsunuz. Flossie 26 yaşında. Bu da 120 yaşında bir insanla eşdeğer demek. Bu rekoru hakeden Flossie’ye kucak dolusu sevgi ve tebrikler.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu