İş

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Yatırım dünyasında öne çıkmak ve kazancınızı artırmak için InvestingPro ile tanışın! Şimdi %20’ye varan indirimden faydalanın. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Birikim Varlık Yönetim A.Ş

Birikim Varlık Yönetimi (BRKVY), DenizBank A.Ş.’nin gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında, 30/05/2024 tarihinde satışa çıkarılan toplam 211,8 milyon TL anaparaya sahip 1 bireysel nitelikli ve 51,1 milyon TL anaparaya sahip 1 tarım nitelikli portföylerin ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandı. Bu ihaleye toplam 20 varlık yönetim şirketi katıldı.

İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Türkiye İş Bankası (ISCTR) Grubu şirketlerinden İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ISGSY), Sportive Spor Malzemeleri Ticaret A.Ş.’nin %50’sini, Fiba Grubu şirketlerinden Fiba Perakende’ye 480 milyon TL bedelle devrediyor.

Perakende, toptan, takım sporları, kulüp – federasyon ve elit sporcu iş birlikleriyle Türkiye’nin 360 derece aktif spor şirketlerinden biri olarak faaliyetlerini sürdüren Sportive’e dair devir işlemi, Rekabet Kurumu izninin alınması ve sözleşmede düzenlenen ön koşulların gerçekleşmesi ile birlikte tamamlanacak.

Icu Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ICUGS), iştiraklerinden BATKON Batarya Kontrol Teknolojileri A.Ş., 3 ayrı elektrik dağıtım şirketinden 8.705.000 TL’lik yüksek teknoloji ürünü siparişi aldı.

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Konfrut Gıda’nın (KNFRT) %100 bağlı ortaklığı Konfrut AG Tarım A.Ş.’nin faaliyet gösterdiği üç ana iş biriminden biri olan “Zirai Hammadde Üretim ve Tedariki” altında; Türkiye’nin en büyük taze meyve ve sebze ihracatçısı olma hedefi doğrultusunda, Raz Gıda ve Tarım Ürünleri A.Ş.’de %50 pay sahibi olunmasına ilişkin sözleşme 30.05.2024 tarihinde imzalandı. Emisyon primli sermaye artırımı yoluyla edinilecek söz konusu paylara ilişkin bedel 105.000.000 TL olarak açıklandı.

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.

Pasifik Teknoloji’nin (PATEK) bağlı ortaklığı TİTRA Teknoloji A.Ş. Stratejik hedefleri doğrultusunda büyümesini finanse etmek üzere 242.856.900 TL fon yatırımı sağladı.

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Girişim Elektrik (GESAN), Vangölü Elektrik Dağıtım tarafından gerçekleştirilen Şönt Reaktör Tesisi Yapım İşi ihalesinde 65,5 milyon TL ile en iyi teklifi verdi.

Türkiye İş Bankası A.Ş.

Türkiye İş Bankası (ISCTR), takipteki krediler portföyünün 1,8 milyar TL tutarındaki kısmını oluşturan alacakların 773,7 milyon TL’lik satış bedelinin Gelecek Varlık Yönetimi, Ortak Varlık, Efes Varlık ve Sümer Varlık’a devredildiğini açıkladı.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Yapı Kredi (YKBNK), 442,5 milyon dolar ve 454,5 milyon euro olmak üzere 367 gün vadeli sendikasyon kredisi sağladı. Kredinin maliyeti ABD doları ve euro cinsinden sırasıyla Sofr+%2,50 ve Euribor+%2,25 olarak açıklandı.

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Oncosem’in (ONCSM) bağlı ortaklığı Santek Sağlık Turizm Tekstil’in İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan Anadolu Yakası Sağlık Tesisleri için 1 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı ihalesine katıldı ve ihalenin 7,7 milyon TL bedelle şirketin uhdesinde kaldığı bildirildi.

VBTS kapsamında tedbir getirilen hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHEVA payında 31/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

BRKVY payı 31/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu