Haber

Abu Dabi’de “Türk-BAE Kadın Buluşması” düzenlendi

ABU Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Genel Bayanlar Birliği ve Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçiliği tarafından, iki ülke arasındaki kültürel ve ekonomik iş birliğine ışık tutmak amacıyla “BAE-Türk Kadın Buluşması” organize edildi.

Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Burcu Keriman Erdoğdu Tunçer, El-Vasbe Çöl Tatil Köyü’ndeki buluşmada yaptığı konuşmada, kadınların yararına yaptıklarından dolayı Eski BAE Devlet Başkanı Şeyh Zayid bin Sultan Al Nahyan’ın eşi Şeyha Fatıma binti Mubarek’e teşekkür etti.

Türkiye ve BAE’nin bölgede ve İslam dünyasında bayanın rolüne ait iki rol model ülke olduklarını belirten Tunçer, her iki ülkede de hayatın tüm alanlarında bayanın tam iştiraki olduğunu vurguladı.

Tunçer, bayanların yerinin güçlendirilmesi ve iki toplum ortasındaki kültürel etkileşimleri geliştirmek hedefiyle Türkiye ve BAE ortasındaki seçkin bağlantılardan istifade edebileceklerini lisana getirdi.

Kadın Birliği Genel Sekreteri Işığa es-Suveydi de iki kardeş ülkedeki ileri görüşlü idareler sayesinde ortak iş birliği ve anlayış içinde derin alakaların artırılmasından ve dost Türkiye Cumhuriyeti ile BAE alakalarının güçlenmesinden memnuniyet duyduğunu lisana getirdi.

Suveydi, tertibin iki ülkede bayanın kalkınmasına daha fazla imkan sağlaması temennisinde bulundu.

Organizasyonda, iki ülkeden tarihi kültürel içerikli sunumlar yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu